TOGEMDER’den iki anaokulu
TOGEMDER’den iki anaokulu

Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde kurulan TOGEMDER, iki hayırsever vasıtasıyla Siirt Merkez ve Kurtalan’a 2 anaokulu açtı

Siirt’de TOGEMDER’in “Anasınıfsız Okul Kalmasın” Projesi “Hedef 500” Kampanyası kapsamında hayırseverler Özen Kuzu ve Nihat Özdemir tarafından Tillo (Aydınlar) Cemal Gülbaran ve Kurtalan Alkumru Kirazlı okul öncesi eğitim birimlerinin açılışı yapıldı. Açılış törenlerine Siirt ValisiAhmet Aydın ve eşi, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Ak Parti Siirt milletvekilleri Afif Demirkıran ve Osman Ören, TOGEMDER Başkanı Saadet Gülbaran ve eşi Hasan Gülbaran, hayırseverler Nihat Özdemir, Özen Kuzu ve Güven Kuzu, Tillo Kaymakamı Ceyhun Taşkın, Kurtalan Kaymakamı Mustafa İmamoğlu, Tillo(Aydınlar) Belediye BaşkanıM.Mesut Memduhoğlu ve il protokolü katıldı.

Azimle ilerliyoruz’
TOGEMDER Başkanı Saadet Gülbaran, yaptığı konuşmada, “Bugün sabahın ilk ışığının İsmail Fakirullah Hazretlerinin baş ucuna doğmasına şahitlik ettik, ışık hadisesi beni çok etkiledi. TOGEMDER olarak değerli hayırseverlerimiz sayesinde bu inançla çıktığımız yolda azimle ilerliyoruz. Sadece Siirt’te TOGEMDER olarak açtığımız beşinci okulumuz bu. Sayın Nihat Özdemir ve Özen Kuzu’ya hayırlarından dolayı sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.
Hayırsever Güven Kuzu da, “Bu hayırı gerçekleştirmemize vesile olan TOGEMDER’e ve değerli başkanı Saadet Gülbaran hanımefendiye teşekkür ediyor, Cemal Gülbaran Okul Öncesi Eğitim Birimi’nin Siirt ilimizin Tillo ilçesine hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu. Hayırsever Nihat Özdemir ise şunları söyledi:

Öğrencilere hediye
 “Limak olarak sosyal sorumluluk konusunda çok hassasız. Siirt’te yatırımımız olan Alkumru ve Kirazlı barajlarının isimlerini taşıyan Alkumru Kirazlı Okul Öncesi Eğitim Birimi Siirt Kurtalan ilçemize hayırlı olsun, yine yatırımlarımızın bulunduğu Elazığ ve Diyarbakır’da yaptırdığımız anaokullarının açılışını en kısa zamanda gerçekleştireceğiz.”
Siirt Valisi Ahmet Aydın da TOGEMDER, Gülbaran ve hayırseverlere teşekkür ederek, “Siirt’e hayırseverlerimiz tarafından böyle güzel yatırımların artarak devam etmesini diliyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından Vali Aydın, Saadet Gülbaran’a, hayırseverler Özen Kuzu, Güven Kuzu ve Nihat Özdemir’e plaketlerini takdim etti. Plaket töreninin ardından anaokullarının açılış kurdelesini kesen protokol, sınıfları gezerek minik öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.