Figen Ekşioğlu Okul Öncesi Eğitim Birimi açıldı
Figen Ekşioğlu Okul Öncesi Eğitim Birimi açıldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde Üsküdar’da kurulan Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği (TOGEMDER), İstanbul-Sultangazi’de açtığı anaokulu ile 2012-2014 yılında Hedef 500 olarak belirlediği anasınıfı sayısına gün geçtikçe yaklaşıyor. 

İstanbul-Sultangazi’de Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği (TOGEMDER) ‘in “Anasınıfsız Okul Kalmasın” Projesi “Hedef 500 “ Kampanyası kapsamında hayırsever CANTAŞ Soğutma A.Ş. Ekin ve Erim Ekşioğlu tarafından yaptırılan Faize Figen Ekşioğlu okul öncesi eğitim biriminin açılışı yapıldı. Açılış törenine İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, TOGEMDER Başkanı Saadet Gülbaran ve Eşi Hasan Gülbaran, Hayırseverler Ekin ve Erim Ekşioğlu ,Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Zeynep Damla Gürel, Sultangazi Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya,Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Şenbabaoğlu katıldı. 

Sultangazi Hacı Mehmet Cıngıl İlköğretim okulunun konferans salonunda yapılan açılışta konuşan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ;'biz çok büyük bir aileyiz.Çok heyecanlı bir iş için burdayız.Vekilimizde .öğretmenimizle öğrencilerimizle güzel bir aileyiz.Ve ailemiz her gün büyüyor.Çocuklar çiçek gibidir.Temiz saf.Yetiştirdiğimiz hayırlı evlatlar ,ahiretimiz için iyi birer yatırımdır.Tekrar böyle hayırlı işlerde buluşmak üzere.Hayırlı işler hiç bitmesin diyerek selam ve sevgisini sundu. 

TOGEM-DER Başkanı Saadet Gülbaran ise TOGEMDER olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde 2005 yılından beri yaptıkları hizmetleri anlatırken,çocuklara eğitim hizmeti götürmenin mutluluk ve heyecanını yaşıyoruz dedi.Gülbaran,hayırsever ailelere teşekkür etti. 

Annesi Faize Figen Ekşioğlu adına konuşan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Başdanışmanı Zeynep Damla Gürel,eğitimin önemine değinirken,öğretmen olan annesinin binlerce öğrenci yetiştirirken,bir taraftan da evde 3 çocukla hayat mücadelesi verdiğini ve 2 erkek kardeşinin annesine “anne gün gelirde imkanımız olursa adına okul yaptıracağız”sözünü verdiklerini ve bugünde o sözü gerçekleştirmenin mutluğunu ailece yaşadıklarını söyledi.Gürel,okul için kendilerine yol gösteren TOGEMDER’e ve emeği geçen herkese teşekkür etti. 

Üsküdar Belediye Başkanı Ali Rıza Şenbabaoğlu ,son dönemler de eğitime yapılan yatırımların arttığını ve bu sayede iyi şeylerin olacağını ,gelecekten ümitli olduğunu bahsetti ve böyle hayırlı işlerde önayak olan Emine Erdoğan hanımefendiye teşekkür etti. 

Konuşmaların ardından İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu okul öncesi eğitim biriminin yapımında emeği geçenlere plaketlerini verdi.Faize Figen Ekşioğlu Okul Öncesi Eğitim Biriminin açılış kurdelesini kesen Vali Mutlu ve beraberindekiler sınıfları gezerek öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.