Ali Ağaoğlu Okul Öncesi Eğitim Birimi açıldı
Ali Ağaoğlu Okul Öncesi Eğitim Birimi açıldı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde Üsküdar’da kurulan Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği (TOGEMDER), Çanakkale’de açtığı anaokulu ile 2012-2014 yılında Hedef 500 olarak belirlediği anasınıfı sayısına gün geçtikçe yaklaşıyor. 

Çanakkale'de Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği (TOGEMDER) ‘in “Anasınıfsız Okul Kalmasın” Projesi “Hedef 500 “ Kampanyası kapsamında hayırsever Ağaoğlu Şirketler Grubu tarafından yaptırılan Ali Ağaoğlu okul öncesi eğitim biriminin açılışı yapıldı. Açılış törenine Emine Erdoğan’ın yanı sıra kızı Sümeyye Erdoğan, TOGEMDER Başkanı Saadet Gülbaran ve Eşi Hasan Gülbaran, Çanakkale Valisi Azim Tuna’nın eşi Pervin Tuna, Hayırsever Ağaoğlu Şirketler Grubu adına Öyküm Özdemir, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Şenbabaoğlu Katıldı. 

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, miniklerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Emine Erdoğan, kendi girişimiyle kurulan Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneği (TOGEMDER) ve işadamı Ali Ağaoğlu'nun desteğiyle yapımı tamamlanan Barbaros Mahallesi'ndeki Ali Ağaoğlu Anaokulu'nu öğrenime açtı. 

Emine Erdoğan'a anaokuluna gelişi sırasında kızı Sümeyye Erdoğan, Çanakkale Valisi Güngör Azim Tuna'nın eşi Pervin Tuna, TOGEMDER Başkanı Saadet Gülbaran ve Çanakkale Milli Eğitim Müdürü Dr. Şaban Karataş eşlik etti. Kendisini çiçekle karşılayan anasınıfı öğrencileri öpen Emine Erdoğan, minik öğrencilerle sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi.Öğrencilerin halk oyunları gösterisi sunup, şiirler okuduğu programda konuşan Emine Erdoğan, Çanakkaleli olmanın ve Çanakkale'nin okullarında eğitim görmenin, buradaki öğrenciler için büyük bir imkan ve fırsat olduğunu söyledi. Her Türk gencinin Çanakkale'yi görmesi gerektiğine değinen Erdoğan, "Çanakkale, bir vatandaşlık bilgisi, din ve ahlak bilgisi kitabı gibidir. Çanakkale'nin her bir zerresi açılmayı, okunmayı ve anlaşılmayı bekleyen bir beyaz sayfa gibidir. Çanakkale'yi ziyaret eden her kişi tarihin dönüm noktalarını, Kurtuluş Savaşı'na giden yolu, istiklalin önemini, şehitliğin anlamını, özellikle de millet ve milliyet kavramının tanımını bir daha unutmayacak şekilde öğrenir. İşte Çanakkale'nin çocukları, Çanakkale'nin öğrencileri bu açıdan çok ama çok talihli." dedi. 

TOGEMDER Başkanı Saadet Gülbaran İse "Hayırseverlerimiz sayesinde çocuklarımız,eğitimin en önemli basamağında hayata hazırlanıyorlar. Bize düşen görev emanete sahip çıkmaktır. Ve siz sevgili çocuklar , sizler de bize birer emanetsiniz. Sizlere sahip çıkmak da bizim boynumuzun borcudur. Bize bu konuda maddi-manevi her türlü desteği veren hayırseverlerimize,gönüllülerimize sonsuz teşekkürler ediyorum,” Dedi. 

Emine Erdoğan, 400 metrekare alana kurulu 5 derslik ve bir yemek salonu bulunan, 120 öğrenci kapasiteli anaokulunun açılışını gerçekleştirdikten sonra okulun yapımında emeği geçenlere plaket verdi, sınıfları gezerek çocuklarla sohbet etti.Ayrıca çocuklara çeşitli hediyeler veren Emine Erdoğan, TOGEMDER Başkanı Saadet Gülbaran ile daha sonra okul bahçesinde kendi adına fidan dikti.