Anasınıfsız Okul Kalmasın

                                                           

PROJENİN AMACIMIZ VE HEDEFİMİZ


TOGEM 2006 yılından bu yana Maddi imkansızlıklar ve bulunduğu bölgede anaokulu-anasınıfı bulunmaması nedeniyle okul öncesi eğitim kurumuna gelemeyen öğrencilere farklı eğitim modelleriyle ücretsiz okul öncesi eğitim vermeyi hedeflemiştir. İl,İlçe milli eğitim müdürlükleriyle işbirliği yapılarak 12 gezici anaokulu eğitim vermektedir. Yine 2006 yılından itibaren Okul Öncesi eğitime dikkat çekmek,okullaşma oranını arttırmak,toplum desteğini sağlamak ve çocukların zihinsel bedensel sosyal ve duygusal gelişimlerini en üst düzeye çıkartmak için hayırseverler ve Milli eğitim arasında köprü olarak yurt genelinde 3’er-4’er derslikli-5’er derslikli tip projelerle 2013 yılı itibariyle 466 anasınıfı eğitime kazandırmıştır.

TOGEM Yukarıdaki amaçları gerçekleştirmek üzere ihtiyaca göre belirlenen illerde
2011-2012 eğitim öğretim yılında 250 anasınıfı yapıldı.
2013-2014 eğitim öğretim dönemleri arasında 250 anasınıfını daha hayırseverler aracılığıyla 500’e tamamlamayı hedeflemektedir.
Şuana kadar yapılan Okul Öncesi Eğitim Birimi sayımız 466’ya ulaşmıştır.
TOGEMDER, Hayırsever ve İl Valilikleriyle arasında yapılacak işbirliği protokolleriyle ihtiyacı olan illerde 2014 yılı sonuna kadar sonuca ulaşmayı hedefliyoruz.
Bu zamana kadar yaptığımız çalışma sistemimizi bundan sonraki kampanyamızda da aynı şekilde devam ettireceğiz.

1- İl valilikleri ile protokol ,
2- 3’er-4’er-5’er derslikli anasınıfları (Bahçe içinde bağımsız Anaokulları)
3- TOGEM tarafından hayırseverlerin bulunması
4- TOGEM ve İl, İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri ile ihtiyaçlı bölge tespiti.
5- Anaokullarımız TOGEMDER’in takibinde hayırseverler aracılığı yapıldıktan sonra tam donanımlı bir şekilde Eğitime hazır (İç donanım dahil) Milli Eğitim Müdürlüklerine teslim edilmektedir.